Дата : 2020-11-26

Банки почали збільшувати ставки за депозитами: що відбувається і як це довго триватиме

Прo тe, щo в умoвax пaндeмії і мoжливиx eкoнoмічниx нaслідків пoв\’язaниx з нeю, клієнти вибирaють більш кoрoткі пeріoди (нa рік і мeншe) в кoмeнтaрі дeлo рoзпoвідaє тaкoж зaступник гoлoви прaвління Forward Bank Aндрій Прусoв. «Якщo рoзглядaти минулі рoки, тo інтeрeс клієнтів дo рoзміщeння кoштів нa дoвгoстрoкoві дeпoзити був знaчнo вищим, ніж цьoгoріч. Ступінь цьoгo інтeрeсу зaгaлoм зaлeжить від eкoнoмічнoї тa пoлітичнoї ситуaції в крaїні. Чим вoнa більш стaбільнa, тим вищий пoпит. Нaприклaд, в минулі рoки чaсткa рoзміщeння дoвгoстрoкoвиx дeпoзитів у зaгaльнoму oбсязі рoзміщeння дoсягaлa 20%», — кaжe він.

Рaзoм з тим, підстaв интересах підвищeння стaвoк зa дeпoзитaми нaрaзі Aндрій Прусoв мало-: неграмотный бачить. «Ситуація з депозитами у Forward Bank  стабільна.  Відсоток повторних розміщень вкладів перевищує 75%, а частка гривневих депозитів получи рік і більше, вже зросла задолго. Ant. с 50%», — зазначає банкір.

Факторами, які вплинули в поведінку клієнтів головний експерт управління зі зв\’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Олена Тригуб також називає скорочення споживання, інфляційні і девальваційні очікування та невизначеність щодо власного здравствуй\’я. «Саме через це населення намагається зберігати кошти «під рукою» і віддає перевагу депозитам предварительно запитання «, — говорить вона.

По (по грибы) словами Олени Тригуб, сьогодні частка коштів раньше запитання у вітчизняній банківській системі досягла історичного максимуму, якщо брати динаміку цього показника ради останні 15 років, і в структурі депозитного портфеля кошти по запитання становлять 48%.

Таким чином, в сьогоднішніх умовах невизначеності залучення банками грошей получи и распишись строкові депозити під вищі проценти і збільшення їх в депозитному портфелі банку може в перспективі убезпечити їх від ризику одночасного зняття коштів великою кількістю вкладників.

Для те що висока ставка по (по грибы) строковими депозитами дає свій ответ говорить досвід Кредобанку.

«Протягом останнього місяця всё-таки більше вкладників розміщають кошти з термінами 1 рік та більше року (предварительно 50%)  та 6 місяців (32%). Мотиватором такого розміщення є висока куш банку на тривалі періоди (1 рік і більше), сингония бонусів , наявна у банку ( розміщення дьявол-лайн або на пакеті)  та бажання клієнта зафіксувати ставку бери довгий період. На сьогодні ми спостерігаємо приріст портфелю депозитів як в національній валюті, в такой степени і в іноземній. Звичайно на фоні приросту коштів задолго. Ant. с запитання він суттєво менший, але с налету з тим спостерігається позитивна динаміка щодо приросту протягом останніх місяців», — розповідає в коментарі произведение директор департаменту роздрібних клієнтів АТ «Кредобанк» Орися Юзвишин.

Втім, підвищувати іще більше ставки из-за депозитами на даний момент, из-за словами Орисі Юзвишин, Кредобанк малограмотный планує, оскільки ставки банку из-за депозитами і так є одними з найвищих серед ТОП-20 банків України — 9% нате річні вклади. «Щодо подальшої перспективи як приросту та  структури розміщення вкладів — до сей поры залежатиме від  макроекономічної ситуації в Україні, відносної стабільності національної валюти та збереження облікової ставки получи и распишись існуючому рівні», — каже вона.

Относительно те, що переламати поки що існуючий тренд в зниження ставок в цілому по банківській системі найближчим ненароком зможе тільки підвищення облікової ставки НБУ баять і Ігор Тихонов. «Втім, не думаю, що це станеться в грудні. Швидше вслед за все переглядати параметр Нацбанк если вже на початку наступного року», — зауважує банкір.

Зазначимо, рядом підготовці макропрогнозу на 2021-2023 роки Кабмін виходив з припущення, що облікова стоимость НБУ на кінець 2020 року зросте перед 6,5%, в кінці 2021 року — по 8%, в кінці 2022 року — знизиться перед 7%, в кінці 2023 року — впредь до 6,5%.

«Ставки за гривневими депозитами давно кінця року продовжать знижуватися нежто залишаться на сьогоднішньому рівні. Причини всім відомі: зниження облікової ставки НБУ, надлишкова ліквідність банківської системи, яка продовжує рости в умовах низького попиту для кредитні продукти. Вкладники як і раніше будуть віддавати перевагу заощадженням у національній валюті поверх більш високу прибутковість», — прогнозує Андрій Прусов.

Ради те, що банки зараз надліквідні, посредством що менше потребують залучення сверху депозити коштів населення говорять і в Ідея Банку. «Возле встановленні ставок за депозитами Ідея Банчок завжди керується ринковою кон’юнктурою та потребами в залученні коштів під кредитування. В останні місяці спостерігається певне послаблення запитів для кредитування від населення, що цілком зрозуміло і бесспорно з огляду на поточну епідеміологічну та пов’язану із нею економічну ситуацію», — зазначають у фінустанові.

Зважати получай ринкову ситуацію та потребу банку у ресурсах у майбутньому обіцяють у ПриватБанку. Тамо нещодавно відсоткові ставки за вкладами держи всі терміни були знижені сверху 0,5%. «На сьогодні ситуація із вкладами у ПриватБанку залишається стабільною, ми отнюдь не лише не спостерігаємо тенденцію прежде збільшення кількості розірвання вкладів, а навпаки — відмічаємо зростання депозитного портфеля. Около цьому не лише за строковими депозитами, а й из-за залишками на поточних рахунках», — констатують в коментарі битва у прес-службі ПриватБанку.

Попри це, вслед даними ПриватБанку, на сьогодні найпопулярнішими депозитними програмами у клієнтів залишаються вклади терміном бери 3-6 місяців у гривні та в 1-3 місяці, якщо вклад розміщують у валюті.

Надія Михальчук, спеціально интересах дело

Похожие статьи


Комментирование закрыто.