Дата : 2021-03-26

"Найшла коса на камінь": чому бізнес відвойовує в банків комісію за еквайрінг і хто виграє

Нaйбільшу вигoду від плaти зa eквaйрінг, зa слoвaми Дaнилякa, oтримують віртуaльні бaнки, які є eмітeнтoм кaртки. «Візьмімo тoй жe monobank, який жoднoї інфрaструктури нe мaє, нe рoзстaвив жoднoгo бaнкoмaту, POS-тeрмінaлу пo крaїні, aлe є eмітeнтoм вeликoї кількoсті кaртoк він є дужe вeликим бeнeфіціaрoм вигoди з кoжнoї трaнзaкції, якa рoбиться їxньoю кaрткoю нa чужoму oблaднaнні», — гoвoрить він.

Xитрим шляxoм

Щoб дoсягти змeншeння кoмісії зa eквaйрінг і тaким чинoм зaлишити чaстину кoштів, які сьoгoдні ідуть бaнкaм, у сeбe, бізнeс пішoв дoсить xитрим шляxoм. Внeсeні восени 2020 року депутатами у комутай законопроєкт №4178-1, який передбачав поступове зменшення комісії после еквайрінг до 1,4% та розміру інтерчейнджа раньше 0,9% з 1 січня 2023 року, та законопроєкт №4178 — передбачав поступове зниження комісії из-за еквайрінг до 0,5% і інтерчейнджа предварительно 0,3% з 1 січня 2022 року — фактично «зашили» шляхом внесення змін у законопроєкт №4364 «Ради платіжні послуги», який зараз готується до самого другого читання у Верховній Раді і прогнозовано має бути прийнятий сейчас у квітні цього року.

«Ми зашили свой законопроект 4178-1 правками до законопроєкту насчет платіжні послуги. Цим спонукали наших колег подати ще нижчі ставки», — розповіла хозяйка депутатка ВР, яка є головою підкомітету з питань наближення законодавства України поперед законодавства ЄС, Марія Мезенцева.

Правки, які покликані законодавчо обмежити максимальний розмір комісій еквайрінгу интересах торговців уже 25 березня, ради словами Марії Мезенцевої, має розглянути профільний комітет. У випадку, якщо вони будуть відхилені, депутатка розраховує получай позитивне голосування за них безпосередньо в залі парламенту. «Підтримку знайдемо», — запевнила вона.

Підтримку черезо «Офіс простих рішень та результатів» Михаїла Саакашвілі ідея бізнесу щодо зменшення комісії после еквайрінг, за словами його виконавчої директорки Марії Барабаш, отримала і у президента Володимира Зеленського. «Выше- Офіс простих рішень минулої п’ятниці (19 березня — delo.ua) презентував цю ідею получи засіданні Національної ради реформ під головуванням Зеленського і ця ідея зниження комісії из-за еквайрінг, включаючи інтерчейндж, була повністю підтримана», — зазначила вона.

Компромісним рішенням може бути законодавче закріплення максимального рівня середньозваженої ставки комісії інтерчейндж возьми рівні 0,5% від вартості транзакції та максимального рівня винагороди вслед за еквайрінг на рівні 1% від вартості транзакції з одночасним законодавчим закріпленням обов’язкового безумовного надання споживачу торговцем чи надавачем послуг знижки у розмірі 1% вартості придбаного без участия використання готівки товару чи спожитої послуги. Процесинг повернення суми знижки з кожної оплати має бути забезпечено платіжними системами. Така пропозиція, после словами депутатки ВР Ольги Василевської-Смаглюк, виникла в ході ініційованої нею зустрічі вслед за участі заступника голови НБУ, представників 5 найбільших банків України та міжнародних платіжних систем.

В пирушка же час, у якості «підстраховки» у прибічників ідеї зниження розміру комісії из-за еквайрінг залишаються ті ж самі законопроєкти 4178-1 і 4178, які посредством відсутність кворуму так і не змогли досі розглянути депутати нате комітетах ВР.

Гра на покупцях

Між тим у своїх перепалках щодо розміру комісії из-за еквайрінг і банкіри, і торговці апелюють інтересами звичайних українців, які розраховуються банківськими картками вслед товари і послуги. Начебто зменшення чи залишення існуючого рівня комісії відіб’ється саме получай них.

Так, за словами співвласника monobank Олега Гороховського, більше половини коштів отриманих як комісія від торговців дістається в підсумку самим клієнтам у вигляді різних кешбеків і бонусів. Також цими коштами оплачується вартість лепка і логістики банківських карт. Ними банки також покривають витрати для боротьбу з картковим шахрайством.

«Ця історія без- про прибуток, а про те, щоб у всіх клієнтів з\’явився інструмент, по (по грибы) допомогою якого можна буде швидко видати клієнту овердрафт (якщо клієнт захоче) і на цьому потім, можливо, заробити. Заберемо паливо — машинка заглохне: пропадуть кешбеки, стануть платними карти, сквер терміналів ніхто не буде оновлювати», — лякає Гороховський.

Самі торговці висловлюють готовність зекономлені сверху банках гроші також повертати покупцям своїх товарів. «Отнюдь не треба наші гроші дарувати покупцю. Ми самі їх можемо віддати покупцям. Ви беріть з нас менше плати вслед еквайрінг і ми це відобразимо в ціні товарів і послуг», — каже Василь Даниляк. Быть цьому він визнає, що велика амортизация (долга) за еквайрінг вкладається в ціну. Іншими словами — комісію банкам зі своїх покупок сплачують до сего времени-таки звичайні українці, а не самі торговці.

Тим в отдельных случаях, взятий на озброєння українськими торговцями застежка Євросоюзу, де комісія за еквайрінг законодавчо регулюється з 2015 року — граничний розмір міжбанківської комісії 0,2% угоду кому) дебетових карт і 0,3% — во (избежание кредитних — уже показав відсутність реального зниження цін.

(до, опитування рітейлерів щодо зниження цін у проведеному агентствами EY і Copenhagen Economics для замовлення Єврокомісії дослідженні виглядає таково:

59% рітейлерів повідомили про зниження цін;

70% повідомили для інвестування коштів у поліпшення купівельного досвіду.

Возле цьому жоден з рітейлерів не зміг показати конкретний фурнитура зниження ціни після зниження комісії.

Надія Михальчук, спеціально угоду кому) дело

Джерело фото: Depositphotos

Похожие статьи


Комментирование закрыто.